
Anna Wajda – pedagog, oligofrenopedagog, terapeuta uzależnień.
Jako słuchaczka Studium Psychoterapii Uzależnień posiada status osoby uczestniczącej w procesie potwierdzania kwalifikacji zawodowych w zakresie specjalisty terapii uzależnień (w okresie certyfikacji).
Magister pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej ze specjalnością resocjalizacja i readaptacja niedostosowanych społecznie Uniwersytetu Opolskiego.
Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie.
Uczestniczka wielu szkoleń specjalistycznych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, pracy z osobami uzależnionymi. Realizator programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie przy wykorzystaniu Modelu Duluth.
Członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zespołu Interdyscyplinarnego. Od lat zajmująca się problematyką rozwoju dzieci i młodzieży, ich relacji w rodzinie i szeroko pojętą profilaktyką zachowań ryzykownych. Zaangażowana w działania interdyscyplinarne działające na rzecz zapobiegania przemocy.
Posiadając uprawnienia mediatora koordynator projektu „Czym skorupka za młodu nasiąknie. Całoroczny i całoszkolny projekt mediacji rówieśniczych w ziębickich szkołach”. Realizator programów profilaktycznych i zajęć psychoedukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
Odbyła wiele szkoleń i warsztatów w zakresie pomocy pedagogiczno – psychologicznej dla dzieci i młodzieży. Ukończyła m.in. szkolenie z zakresu metody Trening Zastępowania Agresji (TZA-ART) w Warszawskim Instytucie Profilaktyki Fundacji KARAN.